Invitáló a Normális Család 1.0-ra
Kezdő alkalom: 2024. szeptember 30. 17:00 – 19:00
Szeptember végén – már mondhatom, hogy hagyományosan – a HÍD Család- és Gyermekjóléti Központ berkein belül újra indul a kommunikációs készségfejlesztő tréningünk a Normális Család 1.0.
A témánk az egyik létfontosságú elem, amely mindannyiunkat összeköt; a kapcsolat.
Olyan lehetőség nincs, hogy valamilyen módon ne kapcsolódjunk a külvilághoz, ezen belül embertársainkhoz, akár csak fizikai, érzelmi vagy információs szinten. Önmagunk és mások megértésében elengedhetetlen, hogy eligazodjunk az egoizmus és az önbecsülés közötti kényes egyensúlyban. Az egyenlő bánásmódra való törekvés a kapcsolatokban biztosítja, hogy mindenki megbecsültnek érezze magát, és szükségletei kielégítésre kerüljenek.
Ha minden egyes személyt észreveszünk, és beazonosítunk, akkor már nem csak egy arc a tömegben, ezért döntő fontosságú, hogy figyeljünk az emberekre, ezáltal tiszteletben tartsuk az útjukat és a törekvéseiket. Így a valódi kapcsolódásokon keresztül élhetjük meg önmagunk minőségérzetét. Alapvető szükségleteink és az érzelmeink jelentős szerepet játszanak e kapcsolatok kialakításában, lehetővé téve számunkra, hogy felismerjük, milyen nagymértékben hasonlítunk az alapvető működésünkben egymásra.
A hat alkalmas tréning keretein belül együtt fedezhetjük fel, hogy mindenki szükségletei egyformán fontosak. Gyakorlati tapasztalatokat szerezhetünk arról, mi történik, ha apró változtatásokat iktatunk be a szóhasználatunkba, ha a figyelmünk fókuszát máshova irányítjuk. Amennyiben tetszik a módszer, mindennapos gyakorlással megnyílhat az út a harmonikusabb együttélés előtt.
A hat alkalom időpontjai:
szeptember 30. 17:00-19:00 |
október 21. 17:00-19:00 |
október 7. 17:00-19:00 |
október 28. 17:00-19:00 |
október 14. 17:00-19:00 |
november 4. 17:00-19:00 |
Helyszín: Generációk Háza Budakeszi, Erdő u. 83.
Jelenktezni az linken található űrlap kitöltésével lehet:
ITT
A folyamatot kísérő trénerek Biczók Csermely Zsófia és Darvas Péter a Híd Gyermekjóléti központ tanácsadói.
Tanuljuk meg együtt, és alkalmazzuk ezeket az eszközöket interakcióinkban, elősegítve az egység és a megértés érzését, hogy Világunk egyre inkább gazdagodjon a minőségi együttérzés gyakorlása által.